Võimalike muutuste valguses avaldas oma seisukoha ka Davor Skrlec: «Vastutuse võtmine loomade ja meid ümbritseva looduse eest, millesse kõik kuulume, peegeldab teadlikkuse kõrgemat arengutaset kaasaegses ühiskonnas, mille poole meie inimkonnana püüdlema peame. Kuna praegu leidub lõputul hulgal kõrge kvaliteediga alternatiive karusnahale, pole karusloomade kasvatamine inimese põhivajadus, vaid vääralt kehtestatud, looduse ja inimeste suhtes hoolimatu trend. Arvestades väga pikka üleminekuperioodi ja kodanike ning professionaalide konsensust, olen arvamusel, et iga muudatus, mille eesmärk on karusloomafarmide keelustamise tühistamine, on ebaeetiline, õigustamatu ning vastuolus meie hoolt ja austust väärivate loomade kaitse peamiste põhimõtetega.»
Davor Ivo Stier, Dubravka Suica ja Andrej Plenkovic ütlesid, et on koos oma kolleegidega ühiselt karusloomafarmide keelustamise poolt.
Saadik Ruza Tomasic kommenteeris: «Annan oma toetuse kehtivale seadusekorraldusele, millega 2006. aastal karusloomade kasvatamine keelustati. Arvata tšintšiljad keelust välja puhtalt selleks, et loomi amoraalsel viisil piinavad ja tapvad ettevõtted ja inimesed saaksid kasumit teenida, on minu meelest ebavajalik. Kahjuks on tšintšiljad just nende karusnahaga äritsemise ja inimese ahnuse tõttu väljasuremisohuni viidud.»
Horvaatia kõrval kehtib täielik või osaline karusloomafarmide keeld Ühendkuningriigis, Austrias, Sloveenias, Makedoonias, Serbias, Bosnia ja Hertsegoviinas, Hollandis, Taanis, Belgias, Saksamaal ja Šveitsis. Regulatsioonide järgimata jätmise tõttu suleti Šveitsis just tšintšiljafarmid.
Hollandis keelustati tšintšiljade kasvatamine karusnaha saamise eesmärgil 1997. aastal ning eelmisel aastal taaskinnitas Haagis asuv rahvuslik apellatsioonikohus keelu, mis kehtib kõigi loomade karusnaha saamise eesmärgil kasvatamisele. Kuigi Holland on suuruselt neljas minginahkade tootja maailmas, võeti otsus vastu eetilistel alustel. Näinud kõrvalt situatsiooni Horvaatias, on Hollandi majandussuhete minister väljendanud keelustamise osas oma toetust.