Hoidke pühade ajal pidulaual ja toiduvarudel silm peal, et lemmikloomad ei pääseks midagi näppama. Ärge jätke ripakile ravimeid ja kodukeemia pudeleid. Mõni noor koer võib arvata, et grilli süütevedeliku pudel on lahe mänguasi ning tekitab endale jubeda mürgistuse.
Mis ei sobi lemmikule – alkohol, šokolaad, vürtsikad kastmed, maitsestatud liha ja šašlõkk, mitte mingisugused küpsetatud grill liha kondid, toored kondid, viinamarjad ja rosinad, avokaado, pähklid, sibul, luuviljalised koos kividega (murelid, aprikoosid, virsikud, ploomid…), punased sõstrad, toored ja rohelised kartulid, sool, suhkrused maiused ja suhku asendajad.
Kui aga tahate midagi maitsvat lemmikloomale jagada, siis võib ju lemmikloomapoest soetada naturaalseid maiuseid, millega sabaga sõpra premeerida. Ka võib lemmikule anda: melonit ja arbuusi (ilma seemneteta), kurki, porgandit, suvekõrvitsat, keedetud kartulit, õuna, pirni, banaani. Keedetud riisi ja pastat ning köögiviljasuppi tohib ka pakkuda, kui need pole vürtsidega maitsestatud.
Parim esmaabi on ennetamine
Pühade aegu sõidetakse kodust ära ja enamik veterinaarkliinikuid on suletud. Lemmikloomanikul soovitaks salvestada oma mobiili mällu loomakliiniku hädaabinumbri või oma veterinaari kontakti. Osad olukorrad vajadad kohest tegutsemist, sest võivad kiiresti muutuda eluohtlikuks. Kuumarabandus on üks neist, samuti mürgistus, terava eseme allaneelamine või võõrkeha sattumine hingamisteedesse.
Kui vaatamata kõigele on õnnetus juhtunud, ja abi pole lähikonnast võtta, siis on hea teada põhilisi esmaabivõtteid, et oma lemmiklooma aidata. Mõistlik on soetada loomade esmaabikott ja hoida seei käepärast.