Õnneks on puugitõrjevahendid lihtsasti kättesaadavad ka koos kõigi inimestele mõeldud tervisetoodetega oma koduapteegist.
Alljärgnevalt jagabki BENU Aia apteegi proviisor Liia Saava nõu, milliseid puugitõrjevahendeid leidub ja kuidas kõige efektiivsemalt kaitsta oma karvaseid sõpru nende tüütute ja haigusi levitavate elukate eest ning mida erinevate vahendite kasutamisel kindlasti silmas pidada.
Loomad ei haigestu õnneks puukentsefaliiti, mis on inimeste jaoks tõsiseim puugihaigus.
Koerad võivad sellegipoolest haigestuda borrelioosi, kuid erinevalt inimestest ei teki neil punast laiku, mis oleks esimene viide haigusele. Borrelioosile võivad viidata liikumisprobleemid, loidus ja palavik.
Borrelioosi on lihtne kiirtestiga diagnoosida ja ravida. Koerte borrelioos allub ravile õnneks paremini kui inimestel.
Kassid borrelisoosi ei haigestu, kuid korjavad puuke ning võivad neid karvastiku sees tuppa kanda ja nõnda võib puugi saada ka inimene, kes ise pole väljas käinudki.
Nii koerad kui kassid korjavad soojal hooajal kergesti kirpe, mis tuppa tooduna kätkevad ebameeldivat ohtu – näiteks paelussi noorvorme – ka inimestele.
Lemmikloomade puukide ja kirpude korjamist saab vältida kas ühe hooaja kestva spetsiaalse kaelarihma või täpilahusega. Jälgi kindlasti toodet ostes, kas see on mõeldud ainult ühe või erinevate parasiitide peletamiseks.
Puugitõrje tegemisel tuleb silmas pidada, et ühtemoodi efektiivsed on nii täpilahused kui spetsiaalsed kaelarihmad, ent kui viimane on mõeldud kogu hooajaks, siis täpilahuse puhul tuleb kindlasti teha seda regulaarselt igakuiselt – näiteks seadistades oma (nuti)telefonis sellekohase korduva meeldetuletuse.