Tõepärane informatsioon aitab loomaomanikul olukorraga paremini toime tulla. Palu julgelt oma loomaarstil ees ootavat protseduuri täpselt teile kirjeldada. Kindlasti uuri kindluse saamiseks, mis võimalused, vahendid, aparaadid on kliinikus olemas. ka Palu luba ka kliiniku tagaruume näha: enamasti tutvustavad arstid oma kliinikut uhkusega, sina aga veendud, et lemmik on usaldusväärsetes kätes.
Rahustus aitab läbi viia väikeseid valutuid protseduure, mille õnnestumiseks on tähtis, et loom paigal püsiks. Sellisteks on näiteks röntgenpiltide tegemine. Kombineerides rahustust valublokeeriva lokaalanesteetikumi süstimisega, saab opereerida väiksemaid haavu või eemaldada väikeseid kasvajaid. Valjema heli peale võib rahustuses loom aga hetkega ärgata ning käituda ettearvamatult. Rahustusaineid süstitakse loomale tavaliselt naha alla, lihasesse või otse veeni.
Tõhusamat valuvaigistamist, sügavamat rahustust ja lihaste lõõgastumist nõudvate kiirete protseduuride tegemiseks saab kasutada lühiajalist üldanesteesiat. Veeni süstitud anesteetikumid uinutavad looma juba sekundite jooksul, toime on lühiajaline ning võimaldab loomal ärgata loetud minutite jooksul.
Operatsioonide, hambahoolduse ja –ravi, endoskoopia- või kompuutertomograafia, magnetresonantsuuringute läbiviimiseks peab loom olema üldanesteesias pikemat aega. Ohutuimaks meetodiks on inhalatsioonianesteesia. See tähendab, et eelnevalt rahustatud ja lühitoimelise üldanesteetikumiga uinutatud loomale sisestatakse hingamisteedesse intubatsioonitoru, mille kaudu juhitakse hapnik ning anesteesiagaas otse koera kopsudesse, kust anesteetikum edasi vereringesse difundeerub ja ajusse jõuab. Inhalatsioonianesteesia korral hingab loom anesteetikumi sisse ja välja iga hingetõmbega, mistõttu anesteesia sügavust saab kiiresti ja täpselt reguleerida: kui loomaarst langetab anesteetikumi konsentratsiooni sissehingatavas õhus, langeb kiiresti selle tase veres ja ajus, üldanesteesia sügavus muutub pinnapealsemaks ning vitaalsed elutalitlused tugevamateks. Samuti vastupidi – pinnapealse anesteesia korral saab looma kiiresti sügavamasse teadvusetusesse viia. Patsient ärkab minutite jooksul pärast anesteesiagaasi manustamise lõpetamist.