Mänguaeg on lõbus nii peremehele kui kassile, ent paljud omanikud ei leia tihti aega, et lemmikule aega pühendada.
Põhjused, miks kassiga rohkem mängida
Enamasti arvatakse, et mänguaeg ei ole loomade jaoks oluline ning lõbutseda saab alles siis, kui peremehel selleks aega on. Tegelikult on mängimine kassi tervise ja heaolu seisukohast ülioluline. Portaal iHeartCats pani kokku põhjused, miks peab oma lemmikuga rohkem mängima.
Sotsialiseerumine
Kassi sotsialiseerimine on vajalik kassipojast alates. Kassid, keda neljandaks elukuuks pole inimestega piisavalt harjutatud, kannatavad kogu elu hirmu ja ärevuse käes. Samas ei tasu täiskasvanud kasside sotsialseerumist alahinnata. Regulaarne mänguaeg aitab kassil olla enesekindlam ja julgem ning õpetab, et inimesed on lõbusad ja usaldusväärsed.
Trenn
Regulaarse mängu ja trennita muutuvad kassid ruttu ülekaaluliseks, kellel on suurem risk haigestuda diabeeti või südamehaigustesse. Regulaarne mängimine aitab kassil aktiivne olla.
Side inimesega
Kassiga lõbusate hetkede jagamine on hea viis lemmikuga kontakti saamiseks. Kassid armastavad tähelepanu ja aega, mida peremees neile pühendab.
Aju stimuleerimine
Looduses stimuleerivad kassi aju erinevad lõhnad ja helid. Kodustes tingimustes elaval kassil selliseid võimalusi pole, ning seetõttu tuleb talle pakkuda stimuleerivaid mänge ja mänguasju. Mängud, kus kass saab jahti pidada on head tema kehale ja hingele.
Õnn
Nii nagu inimesed, muutuvad ka kassid kurvaks ja põevad depressiooni. Aktiivsed kassid põevad depressiooni harvem.
Käitumishäirete vähenemine
Diivani kratsimine ja sirtsutamine on kassi viis öelda, et tema elukeskkonnaga on midagi valesti. Algpõhjuseni jõudmine võtab omajagu aega, aga enamasti on põhjuseks igavus ning vähene ajustimulatsioon. Mängimine ja ajaveetmine lemmikuga aitab selliseid probleeme vähendada.