Päevatoimetaja:
Maarja-Liis Orgmets
Saada vihje

Algavad kaks Eesti hobumajandust analüüsivat uuringut

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Aili Ohlau
Copy
Varsad Palmse Hobupäeval
Varsad Palmse Hobupäeval Foto: Külli Tedre

Tartu Ülikool koostöös Eesti Hobumajanduse Liiduga alustavad kahe uuringuga, millega kaardistatakse Eesti hobumajanduse hetkeolukord ja viiakse läbi tasuvusanalüüs hobuste veterinaarkontrolli võimaluste loomise kohta Narva piiripunktis.

Uuringud «Hobumajanduse kaardistamine koos Eesti hobumajandust iseloomustavate mõõdikute määratlemisega» ja «Narva maanteepiiripunktis hobuste veterinaarkontrolli võimaluste loomise tasuvusuuring» on eelduseks tõenduspõhisele poliitika kujundamisele, et edendada hobumajandust Eestis ja luua tingimused hobumajanduse arenguks.

Hobumajanduse hetkeolukorra uuringuga hinnatakse hobumajanduse valdkonna mahtu ja rolli Eesti majanduses ning tehakse ettepanekuid sektori arengueesmärkide kohta.

Veterinaarkontrolli tasuvusuuringu raames hinnatakse, kuidas edendab veterinaarkontrolli võimaluste loomine Narva maanteepiiripunkti ida-suunalist ratsasporti, turismi ja kaubandust.

«Hobuste arv Eestis kasvab stabiilselt ja on juba ületanud 10 000 piiri. Aga elaniku kohta on meil veel 30% vähem hobuseid kui EL keskmine ning 2-3 korda vähem kui Soomes, Rootsis ja Taanis,» märkis Eesti Hobumajanduse Liidu juhatuse liige Marti Hääl.

Tartu Ülikooli Sotsiaalteaduslike Rakendusuuringute Keskus (RAKE) analüüsib uuringutes olemasolevaid registriandmeid ja hobumajanduse statistikat. Lisaks intervjueeritakse hobumajanduse valdkonnaga seotud osapooli ning viiakse nende hulgas läbi ka küsitlus.

«Loodame kõigi hobumajanduse valdkonnaga seotud inimeste aktiivset osalust ja koostööd uuringute eesmärkide saavutamisel,» sõnas Tartu Ülikooli RAKE analüütik Imbi Kaunismaa.

Uuringud valmivad 2016. aasta kevadel ja need teostatakse maaeluministeeriumi tellimusel.

Tagasi üles