Vereta Jahi võitis Jarek Jõepera jäneseportree

Vereta Jahi võidutöö kihutavast jänesest.

FOTO: Jarek Jõepera

Eesti vanimal loodusfotovõistlusel Vereta jaht tänavuseks parimaks tabamuseks kuulutati Jarek Jõepera foto vihmas kihutavast jänesest. 

Võidutöö sündi meenutab Jõepera nii: «Olin juba üle kahe tunni põlluservas jäneseid jälginud ja tundsin, et mu selgroog pole juba väga ammu nii hästi teistpidi paindunud. Viimane tund oli sadanud vihma, suurem trall oli selleks hetkeks lõppenud ning kõik märgade särkidega jänesed ajasid erinevates põlluservades omi asju. Neist üks julgem tuli nüüd vaatama kahtlast kogu, kes oli juba tükk aega liikumatult lebanud. Kui tihti seda ikka juhtub, et saab vaadata inimesele ülalt alla?»

Vereta Jahi meistriks kuulutatud Jarek Jõepera on selle tiitli fotovõistluse 18-aastase ajaloo jooksul võitnud ka varem, nimelt aastal 2002. Ka siis tõi tunnustuse foto jänesest. 

Vereta Jahi peakorraldaja Tiit Hundi sõnul valitakse igal aastal ka jahi saakloom. «Sel aastal oli selleks aasta loom metssiga, kes oli meie jahiloom ka aastal 2000. Siis oli metssigu Eestis poole vähem ning fotograafid ei saanud kolme päeva jooksul täbaral kombel pildile ühtegi metssiga,» meenutas Hunt.

Tänavu laekus žüriile metssigadest pilte lausa kümmekond ja kaks neist said ka eriauhinna.

  • RMK auhind – Jarek Jõepera foto võilille nosivast metskitsest
  • ajakirja Eesti Jahimees ja Eesti Jahimeeste Seltsi auhind – Jarek Jõepera foto halljäneste salgast
  • ajakirja Eesti Loodus auhind – Tõnis Haameri foto kahest graatsilisest metskitsest
  • ajakirja Eesti Mets auhind – Egert Tavita foto metsseast
  • Jägermeisteri auhind – Olavi Hiiemäe foto mõtlikust mägrast
  • Looduse Omnibussi auhind – Arne Aderi foto kavalast rebasest
  • ilm.ee auhind – Meelis Suurkaevu foto leevikesest
  • NOR-EST WOOD ASi auhind – Olavi Hiiemäe foto metssigadest põrsastega
  • hotell Pesa auhind – Tõnu Nooritsa foto pardipoegadest
  • ajakirja Loodusesõber auhind – Ingmar Muusikuse foto uhkes poosis tedrekukest 

Vereta Jahti peeti 22.-24. mail Simisalus, Põhja-Kõrvemaal. RMK ja Overalli korraldatud võistlusest võttis osa 41 fotograafi.

Vereta Jaht sarnaneb pärisjahile, aga relvadeks on fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ja jahisaagiks palju looma- ja looduspilte. Ürituse eesmärgiks on iseloomustada piltide kaudu piirkonna maastikke ja selle asukaid.

Näitus Vereta Jahi parimatest piltidest on RMK majas (Toompuiestee 24, Tallinn) avatud esmaspäevast reedeni kell 9-18. Näitus on üleval kuni 11. detsembrini 2015.

Vaata ka kõiki auhinnatud pilte siit.