K, 7.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Noormehed päästsid Andides lumme kinni jäänud hobuse

Aili Ohlau
, Lemmik.ee toimetaja
Noormehed päästsid Andides lumme kinni jäänud hobuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rafael ja tema sõbra poolt päästetud hobune.
Rafael ja tema sõbra poolt päästetud hobune. Foto: Rafael Pease/ Instragram

Lumes sporti teinud noormehed avastasid Tšiili Andides mäeküljelt kõhuni lumes oleva väsinud hobuse, kes tundus olevat loobunud oma elu eest võitlemast.

Rafael Pease, kes oli Andides koos sõbraga tähistamas oma 21. sünnipäeva, märkas pärast lumetormi tumedat kogu ning pidas seda esmalt lumest välja ulatuvaks kaljunukiks. Lähemale jõudes sai ta aga aru, et eemal on hobune tõsises hädas ning sõbrad otsustasid loomale appi tõtata, kirjutab The Dodo.

Labidatega lund hobuse ümbert eemale kühveldades õnnestus noormeestel vabastada hobune jäisest vangistusest.

Pärast looma söötmist kaasas olnud kuivtoiduga, panid noormehed hobusele kaela ümber nööri ning hakkasid teda käekõrval mäest alla talutama. Jõudes autoni, lasid nad hobusel mõnda aega auto kõrval kuni asulani kerget traavi teha.

Noormehed otsisid üles hobuse omaniku ja andsid looma talle üle. Omaniku sõnul oli hobune olnud kadunud juba neli päeva. Vaevalt et ilma noormeeste sekkumiseta oleks hobune eluga pääsenud.

Märksõnad
Tagasi üles