Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Raplamaal päästeti koer, keda on julmalt piinanud tõenäoliselt tema omanik
Täiendatud kell 12.30 Lääne prefektuuri pressiesindaja infoga

Vigastatud koer Raplamaal, keda naabrite sõnul oli tema omanik peksnud FOTO: Varjupaikade MTÜ

Laupäeval teatas Lääne prefektuuri korrapidaja Varjupaikade MTÜ Pärnu kodutute loomade varjupaigale loomapiinamise juhtumist Raplamaal Märjamaa vallas. Varjupaigast kohale sõitnud valvemeeskond leidis eest raskete vigastustega šnautserilaadse koera Maximuse, kelle kehal on terava esemega tekitatud vigastused ning keda on peksnud tõenäoliselt tema omanik.

Loomal olid lisaks värsketele vigastustele näha vanemad mädanevad haavad, milles pesitsesid vaglad. Samuti oli loom alatoidetud ning nõrk.

Koer transporditi Pärnu kodutute loomade varjupaika, kus loomaarstid tegelesid üle kolme tunni üksnes tema haavade puhastamisega.

Lääne prefektuuri pressiesindaja Kaja Kraki sõnul on Märjamaa vallas Männiku külas koera pekstud selle aasta augustis täpselt tuvastamata ajal.

Teo võimalikud toimepanijad on politseile teada. Menetluse käigus selgitatakse välja, kas koerale vigastuste tekitaja oli koera omanik.

Kahtlustatavate suhtes on algatatud kriminaalmenetlus looma julma kohtlemise paragrahvi alusel. Seaduse kohaselt võib kohus sellise teo eest karistusena mõista rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistuse ning lisakaristusena loomapidamise õiguse äravõtmine kuni viieks aastaks.

Veterinaar Aivi Org ütles, et koera seisund on kriitiline. "Looma kehal on näha ilmselged terava esemega tahtlikult tekitatud vigastused. Tema koed on nekrootilised ja välistada ei saa kolju- ja käpaluumõra," kirjeldas loomaarst Maximuse vigastusi. Vereproov peaks arsti sõnul andma vastuse, kas kudede lagunemise tagajärjel tekkinud mürgid on jõudnud kahjustada ka siseorganite tööd.

Varjupaikade MTÜ tegevjuhi Triinu Priksi sõnul riivab selline uskumatu julmus ja looma abitusse seisundisse jätmine otseselt inimeste õiglus- ja turvatunnet. "Me ei saa käsitleda Maximust kui järjekordset vigastatud looma, vaid oluline on anda ühiskonnale selge sõnum, et selline julm käitumine ei saa olla aktsepteeritav," rõhutas Priks selgitades vajadust sellest juhtumist avalikkust teavitada.

Varjupaikade MTÜ tegevjuhi sõnul tehakse nende organisatsiooni poolt kõik endast olenev, et koer saaks parima kohtlemise osaliseks. "Me täname Rapla politsei töötajaid Erik Jõesaart, Arto Durejkot ning Alar Smirnovi, kes juhtumiga tegelesid ning kohapeal meie töötajatele igati abiks olid," tõi Priks esile head koostööd.

Tagasi üles
Back