Päevatoimetaja:
Maarja-Liis Orgmets
Saada vihje

Veskimetsa ootab pikisilmi paremaid aegu

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kunagine Tallinna ratsutamiskeskus, Veskimetsa ratsabaas on  paarikümne aastaga tundmatuseni muutunud.  Veel mõned aastad tagasi peeti Veskimetsas suuri rahvusvahelisi võistlusi, kuid nõuetele mitte vastavad tallid ja lagunevad hooned viisid asja  nii kaugele, et rahvuste karika etapid kolisid Veskimetsast minema, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kunagine Tallinna ratsutamiskeskus, Veskimetsa ratsabaas on  paarikümne aastaga tundmatuseni muutunud.  Veel mõned aastad tagasi peeti Veskimetsas suuri rahvusvahelisi võistlusi, kuid nõuetele mitte vastavad tallid ja lagunevad hooned viisid asja  nii kaugele, et rahvuste karika etapid kolisid Veskimetsast minema, kirjutab Eesti Päevaleht.

Veskimetsa ratsakeskus valmis 21 aastat tagasi. Sellest ajast peale pole siin suurt midagi muutunud. „Ainult hädapärasemat remonti oleme teinud,” nendib Pille Elson, kes on selles majas lapsi treeninud algusest peale. „Oleme üritanud teha, mis võimalik, et tingimused vastaksid nõuetele, aga tallide mõõtmed on, nagu nad on. Ega hoonet ju suuremaks ei tee.”

Praegu juhib ratsakeskust OÜ Ratsasport, kes on baasi Tallinna linnalt pikaajalisele rendile saanud. See rendileping hakkab varsti lõppema, seda on vaja uuendada.

OÜ Ratsaspordi tegevjuht Tarmo Kutsar ootab juba 2003. aastast saadik, et muudatused teoks teha. Kaheksa aastat tagasi hakkas peale detailplaneeringu kehtestamine. Alles 2007. aastaks saadi sellega lõplikult ühele poole. Siis algasid hoonestusõiguse lepingu läbirääkimised. Need pole seni jõudnud kuigi kaugele. „Linna ja meie nägemused hoonestusõiguse tasu suurusest olid kardinaalselt erinevad,” räägib Kutsar. Ootamine kestab ka veel täna.

Mida Kutsari kujutlus Veskimetsa ette näeb? „Siia võiks kerkida multifunktsionaalne vaba aja veetmise ja spordikeskus,” tutvustab Kutsar plaane. „Planeeritud on koolituskeskus, veterinaarkliinik, majutus- ja toitlustuspaigad, erinevate hobustega tegelevate organisatsioonide kontoriruumid, kindlasti ka võistluste ja treeninglaagrite korraldamise koht.”

Kui linn annaks hoonestusõiguse, võiks tööd alata. Kutsari sõnul tuleks keskuse ehitamiseks vajalik raha investoritelt ja pangalt. „Oleme olnud kogu aeg äraootaval seisukohal,” sõnab ta. „Alles hoonestusõiguse saamisel võime midagi reaalselt ära teha.”

Kommentaarid
Tagasi üles