Juhtub harva, kui inimene saja eluaasta künnise ületab. Loomariigis pole selles aga midagi ebatavalist. Üllatavalt kaua võivad elada kilpkonnad ja vaalad, kuid maakeral on elusolendeid, kes võivad elada peaagu igavesti, kirjutab Ranker.
Eluosolendid, kelle eluiga ületab inimeste oma pika puuga
Turritopsis nutricula
Tegemist on meduusidega, kes kasvavad ja jõuavad täiskasvanu staadiumisse nagu paljud teisedki elusolendid. Kuid neid meduuse teeb eriliseks see, et peale täiskasvanuks saamist muunduvad tagasi polüüpideks. Seejärel hakkab ring taas otsast peale. Selline omadus muudab neid elusolendeid põhimõtteliselt surematuks.
Käsnad
Nende Kariibi meres elavate käsnade vanus võib olla isegi 2000 aastat ja peale, mistõttu neid loetakse looduses kõige kauem elavate elusorganismide hulka.
Must korall
Need süvavee asukad võivad elada 2000 aasta vanuseks. Must korall elutseb soojades vetes Hawaiil ning kuulub ohustatud liikide hulka.
Antarktika käsn
Kui enamus käsnade vanus on kolmest kuust kuni 20 aastani, siis Antartika käsnade hulgas on vanimad isendid 1550 aastat vanad. Nende käsnade elutempo on sõna otseses mõttes aeglane - olendid liiguvad vähem kui üks millimeeter päevas.
Hiidkilpkonn
Hiidkilpkonnade eluea pikkus võib ületada isegi paari sajandit, kuid keskmine terve hiidkilpkonna eluiga võib jääda 150 eluaasta piirimaile. Teada on, et üks Indias Kolkata loomaaias elanud isend ületas isegi 250. eluaasta künnise.
Ebapärlikarp
Ebapärlikarp võib elada 250 aastat või isegi kauem. 90 protsenti nendest elukatest elab Skandinaavia vetes. Ehkki karp lepib erinevate keskkonnatingimustega, on nende arvukus viimastel aastatel hakanud tunduvalt vähenema.
Grööni vaal
Enamus vaalasid elab 20-60 aastat vanaks. Ajaloost on teada vaal nimega Bada, kes olevat elanud 211-aastaseks. Mõnedel andmetel koguni 245-aastaseks. Mõnede Arktilistes vetes elavate Grööni vaalade ihust on leitud üle sajandi vanuseid harpuune, mis annab kinnitust nende imetajate pika eluea kohta.
Koi-kalad
Koi-kalad ehk jaapani karpkalade vanus ei ületa enamasti 50. eluaasta piirimaile, mis on tiigis elavate kalade kohta üsnagi hämmastav vanus. Teadaolevalt elas vanim koi 226-aastaseks. Kuulus kala Hanako olevat sündinud 1751. aastal ja lahkus elust 1977. aastal. Kala vanus tehti kindlaks soomustel olevate ringide järgi.